Barazimi në ndeshjen Tirana-Bylis, tifozët sulmojnë arbitrin

Sfida mes Tiranës dhe Bylisit është mbyllur me barazimin 2-2 duke bërë që Tirana të humb kryesimin.

Tashmë rezultati i kësaj ndeshjeje rendit bardheblutë në vendin e dytë, duke i dhënë kreun Partizanit.

Arbirtri Kridens Meta akordoi një penallti në minutën e 80-të për Bylisin, duke sjellë rezultatin baras.

Pas kësaj penalltie, u krijua një moment tensioni në fushë, pasi tifozët iu sulën arbitrit duke e akuzuar për vendim të padrejtë.

VIDEO:

Publikuar nga Publik Media