Derbi i Milanos, Milan dhe Inter sfidë me më të mirët në fushë

18:00 në “Meazza”, ku Inter dhe Milan do të zhvillojnë përplasjen e parë të sezonit.

Zikaltërit janë tepër të karikuar në derbi, pasi kanë fituar katër të fundit dhe sot synojnë të thyejnë rekordin duke mposhtur kushërintjë e tyre për herën e pestë radhazi.

Nga ana tjetër, Milan është në super formë dhe sigurisht që nuk do të jetë një kundërshtar i lehtë për Interin.

Të dyja skuadrat vijnë nga tre fitore radhazi në tre ndeshjet e para të kampionatit, dhe sot parashikim nuk ka, por vetëm spektakël dhe atmosferë të jashtëzakonshme.

Image

Publikuar nga Publik Media