I dashur anetar i PD-se!

NJE MESAZH PUBLIK PER ANETARET E PD (dhe cdo partie qe pretendon per Kryeminister e Qeveri)!

Nga Altin Goxhaj, qe nuk eshte anetar i PD qe prej 1993!

 

I dashur anetar i PDse!
Ju keni disa te drejta qe une dhe 90% e shqiptareve pa parti si kemi!
Ju keni te drejte te zgjidhni Kryetarin e Partise tuaj i cili sipas ligjit eshte edhe kandidati per Kryeminister!
Ju na e caktoni dhe na e percaktoni! NE JO!
E pra sipas rregullave te demokracise ju jeni qytetare te privilegjuar e NE JO!
Pra ju dhe JO NE keni te drejte te caktoni dhe percaktoni me vote te drejtperdrejte apo me delegim, me orientime nga lart dhe propozime nga poshte, edhe kush do te jene perfaqesuesit dhe ligjvenesit tane ne Parlament, kush do te jete Kyetar Bashkie apo perfaqesues i joni ne Keshillat Bashkiake e pra kush do te na percaktoje edhe NE te tjereve fatin e parave dhe lirive tona, te gezimit apo te grabitjes se pronave tona, etj etj madje edhe te jetes! NE JO! Ju po!
Ndersa ne do te kemi te drejte vec te zgjedhim midis asaj qe na ofroni ju ose ata si ju te nje force tjeter! Por ate qe keni caktuar ju dhe JO NE!
Ne te shkretet vec mund te zgjedhim midis tyre ATE qe eshte me “i miri” apo sic e quani ju “e keqja me e vogel”! Pra ju i keni keto te drejta ndersa NE JO!
Pra ju JO NE, si anetar partie qe jeni keni disa privilegje qe ne s’i kemi!
Tani nese s’ju pjerdh kush ju ne partine tuaj, duke ju neperkembur te drejtat tuaja, duke shkel Statutin, ku Kapoja juaj i zgjedhur nga ju dhe JO NGA NE, i cili ju gjen ju inferiore, skllever, dhe pa b… dhe sillet si Mbret me ju, e per pasoje edhe me ne qe s’kemi faj, mua dhe shume si mua s’na rruhet hic, pergjegjes te bejme ty per cdo zgjedhje qe ka bere AI qe ti e ke bere mbret sepse pasojat i paguaj une dhe te tjeret, me xhepat apo me lirine tone, mbase dhe me jeten tone!
E pra ti ke voten, ke Statutin, ke procedura, ke te drejta, madje ti kundershtosh jo vetem ne forumet e partise tende por edhe ne gjykate, qe te lejosh apo te mos lejosh te ndodhe nje gje e keqe!
NE JO!
E pra, ne e vetmja gje qe kemi ne dore eshte FJALA JONE NE FACEBOOK se ne TV dhe gazeta i ke ti me fuqine e partise tende, pavaresisht se ti ke hequr dore nga e drejta per ti gezuar se ja ke lene ne dore Kapos qe ti e ke bere Mbret dhe si i tille sillet edhe me ne te tjeret prej fuqise qe ti i ke dhene me deshire a pa deshire (s’me rruhet hic se si, eshte zgjedhja jote)!

NDAJ KUJDES KUR NA CANI TRAPIN NE DUKE NA KERKU TE MOS FLASIM se nuk jemi anetare partie si ty me te drejte vote apo gjykate, per ti bere gjerat me mire dhe as kemi faj nese ty s’te pjerdh kush atje dhe ti mund te rrish urte si m… kur te shkelin ty me kembe se prej INFERIORITETIT TEND PREJ SKLLAVI i bie qe na shkelin edhe ne te tjereve!
Sjelljen tende inferiore ne e paguajme jo vetem me xhep! MBASE MUND TA PAGUAJME EDHE ME JETE sic shume shqiptare e paguan keto 27 vjet!
Ndaj kujdes ketu ne Facebook!
Respekto LIRINE TONE TE FJALES SI E VEMTJA GJE QE NA KA MBET!
Shko kerkoji llogari te tuve por jo neve! Jemi ne qe te kerkojme llogari ty! Sepse ne paguajme pasojat e veprimeve dhe mosveprimeve te tua! Sepse ato qe ben Kryetari yt i ben me pushtetin qe ti i ke dhene dhe JO NE!

P.s. Kete nuk e shkruajta ne emer te vetes sime, por te te gjitheve qe s’jane anetar partie, se po ta kisha shkruar ne emrin tim do ishte 1 km i gjate dhe ti e di pse 😉