Martinaj, është gjallë apo ka vdekur?!?!!

 Përse Rama bën zëdhënësin?!?

Nga Basir Çollaku

Perse Kryeministri Rama, po flet shpesh per çeshtjen Martinaj? Ngjan si zedhenes sikleti. Madje e ka me ngut.
Interesi i Rames jane bastet sportive apo jeta e njeriut.?!
E aktorit me te forte ne kete treg, kur lojerat e fatit ishin hapur ligjerisht. Njeriu qe kishte ligjerisht te punesuar 16.000 persona.
Ai tha se e kemi nje pergjigje. E paska. Apo ua ka bere gati. ?!
Po KM informohet!
Martinaj sipas lajmeve te shpeshta ne keto vite eshte perplasur ne kete biznes bastesh me
miqte e Tahirit???
Vellane e Xhafes ???
Vellane e Rames????

A ka bere perpjekje Rama te kontrolloje kete biznes, perpara se te rinise debatin e rihapjes??
Ai e ka nje pergjigje. E di ndodhine. Dikush ia ka nxjerre siklet-sekretin ndoshta.
Mire fort
Kush ia ka dhene dhe si ia kane dhene?!
Drejtori meparshem i policise Gledis Nano eshte bashkebiseduesi me kohegjate me policin Jeton Lami shoqeruesi i fundit e Martinajt. Ato dy ore mes te akuzuarit dhe drejtorit mund te kene prodhuar informacione djegese per Ramen dhe oborrtaret.
Ministri Çuçi dhe kryeministri kerkuan Nanos te dorehiqej.

Ai nuk pranoi. Amerikanet e Tiranes, i kerkuan te mos pranonte doreheqjen. KM ka kerkuar me nje leksik te dhunshem doreheqjen dhe me pas ka urdheruar shkarkimin. Nano nuk ka pranuar, por, shkarkimi ka ardhur te nesermen.
Ne diten e emerimit te drejtorit te ri te Pergjithshem te Policise se Shtetit, Muhamt Rrumbullaku, KM kerkoi nga policia ta shpallnin ose te vdekur Martinajn, ose te gjalle ne burg! Ne asnje moment nuk kerkon autoret, kush janë.?!

Kur policia dhe ortaket e saj te Mafias perfshihen ne nje ngjarje dihet angazhini i eproreve dhe qeverise per te manipuluar ate
Rasti Klodian Rashes eshte tregues unik. Rama dhe Veliaj shkuan disa here ne banesen e viktimes dhe ofruan gjithçka per te minimizuar reagimin. Shitblene gjithçka. Genjyen pafund
Rasti vrasjes se Pjetin Xhuvanit eshte tjeter marrezi policore qeveritare.
Ard Veliu dhe prokurori Alfred Shehu genjyen publikisht ne krah te njeri tjetrit. Historia dihet si vijoi. Te dy shkuan me ngritje, njeri zv minister, tjetri ne SPAK.

Rikthimi Ard Veliut ne krye te mbikqyrjes policore eshte deshmi e hallit qeveritar per kontroll milimetrik te çdo ngjarje. Policia ka dhene pisten e rrembimit, si nje nder hipotezat kryesore, sipas vendimit te gjykates per masen e sigurise se oficerit Lami.
A e ka mbajtur Rama me ndikimin e tij, kete histori larg SPAK per te ngadalesuar ne kohe dhe cilesi teknike hetimin?!?!
Meqe Rama ka pergjigjen duhet te dije kush e ka rrembyer?!?!
Nuk tha e di policia, ata dhe kryesisht Prokuroria, do thone çfare kane mesuar me prova. Pohoi se ne e dime!!!

Subkoshienca e Rames hapi nje shteg tjeter.
Nga publikimet e deritanishme .edistike, Martinaj ka Durresin adresen e fundit per te cilen policia ka marre dijeni.
Po me tej??!
Rama ne Durres ka Gjushin kumbar punesh.

Po Gjushi me ke punon kur i duhen mbaruar pune te sikletshme!?!
Pyetja ku Rama do te pergjigjet, sipas deklarimeve te tij eshte:
Ervis Martinaj eshte gjalle apo ka vdekur?!?!

Publikuar nga Publik Media