Ndahet nga jeta “Mbretëresha e Rock’n’Roll” Tina Turner

Këngëtarja ikonë ka ndërruar jetë sot në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje të gjatë. Ky lajm është bërë i ditur nga zëdhënësi i saj.

Në deklaratën për media thuhet:

Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Zyrihut, Zvicër. Me të, bota humbet një legjendë muzikore dhe një model.

Publikuar nga Publik Media