Shqipëri-Itali, fillon pjesa e dytë

Shqipëri 1-2 Itali

Shqipëria do të masë forcat me Italinë në orën 20.45, në kuadër të një ndeshje miqësore. Trajneri i kuqezinjve, Edy Reja ka vendosur për formacionin zyrtar.Në prapavijë spikasin emra si Mihaj dhe Kumbulla. Mesfusha ka mjaft cilësi me Bajramin dhe Baren. Në sulm qëndrojnë emra si Uzuni dhe Broja. Takimi do të luhet në Air Albamia.Në krahun tjetër, Kombëtarja Axurre ka preferuar të thërrasë disa elementë të rinj. Sfida po pritet me padurim nga tifozët.

Shqipëri 1-2 Itali

Shqipëria do të masë forcat me Italinë në orën 20.45, në kuadër të një ndeshje miqësore. Trajneri i kuqezinjve, Edy Reja ka vendosur për formacionin zyrtar.Në prapavijë spikasin emra si Mihaj dhe Kumbulla. Mesfusha ka mjaft cilësi me Bajramin dhe Baren. Në sulm qëndrojnë emra si Uzuni dhe Broja. Takimi do të luhet në Air Albamia.Në krahun tjetër, Kombëtarja Axurre ka preferuar të thërrasë disa elementë të rinj. Sfida po pritet me padurim nga tifozët.

LIVE:

45- Mbyllet fraksioni.

26- Gol. Nuk vonon shumë përmbysja. Italia përmbys shifrat me Grifon.

19- Gol. Zgjat pak avantazhi i djemve tonë, pasi Di Lorenzo vendos ekuilibrat. Ndeshje me emocione të mëdha deri tani.

16- Goll. Skuadra e Rejas merr avantazhin me Ismajlin. Topi ndalet pas shpinës së Meret.

10- Sërish ekipi i Mancinit që i afrohet zonës kuqezi me topa të gjatë.

4- Ismajli largon një top të rrezikshëm. Menjëherë në sulm italianët, të cilët kërkojnë golin e avantazhit.

1- Nis ndeshja.