TEATRI VAZHDON !

 

Sokol Terihati

Dje u be takimi fasade i rradhes .

Shoqeria civile , kishte thirrur edhe Doktorin .

Shqiperia eshte ne rrezik !

Tani!

Shqiperia ka 9 vite qe eshte ne rrezik !

Pergjegjesi kryesor , qe u la situata deri ne kete pike .

Eshte vete Doktori .

Nuk po flas per shoqerine civile , se ata e kane mendjen te bejne gam gam ,te promovojne veten, per te kapur ndonje dollaro .

Se po t’i dhimsej vendi , nuk rrinin gjume 9 vjet , bashke me Lulin .

Bile shkonin me tej .

Nenshkruanin edhe kontrata qesharake me te ,duke i pastruar fytyren , nga pislleqet qe i bente PD , ne bashkepunim me Ramen .

Kur une i denoncoja perdite keto .

Keta qe dje qendronin ne krah te Doktorit , me hidheshin ne gryke !

Nejse !

Tani , perse eshte Doktori pergjegjesi kryesor ,qe vendi eshte ne kete situate ?

Sepse , ne marreveshje me Sorrosin .

Solli ne krye te PD se , perfaqesuesin e tij ne te djathte , Lulzim Bashen .

Sikurse ,Nano solli perfaqesuesin e Sorros ne te majte , Edi Ramen.

Marreveshja !

Mos prekim njeri -tjetrin.

Ti vidh e shkatero Shqiperine ,une ve Lulin ne gjume dhe merrem me “Qytetarin Diçital “.

Tani qe u prish marreveshja , tani e pa Doktori ,dhe keta gam- gamet e shoqerise civile qe Shqiperia eshte ne prag te humneres !?

Ha ha !

Ndaj nuk na duan neve gazetaret e lire .

Se i perplasim te vertetat ne surrat !

Kaq per sot !

Publikuar nga Publik Media